Ubezpieczenie dla dziecka – czy warto?

Ubezpieczenie dla dziecka – czy warto?

2020-10-28 0 przez admin

Nie ulega wątpliwości, że zdrowie i życie dziecka to wartość nadrzędna dla każdego rodzica. Niestety, nawet jeśli bardzo tego w chcemy, nie jesteśmy w stanie zapewnić naszym pociechom 24-godzinnej opieki. Dlatego też warto zabezpieczyć się przed różnego rodzaju sytuacjami, które mogą czyhać na nasze dzieci zarówno podczas szkolnej przerwy czy zajęć pozalekcyjnych. Dowiedz się, co warto wiedzieć o ubezpieczeniu dla dziecka.

Czym jest ubezpieczenie dla dziecka?

Szkolne NNW to polisa dla dziecka od następstw nieszczęśliwych wypadków w wieku od 6 do 18 lat. Jej zakres może obejmować także czas do osiągnięcia przez dziecko 26. roku życia. W ramach zakupu tego produktu ubezpieczony może liczyć na wypłatę środków pieniężnych w wyniku uszkodzenia ciała. W zakres ubezpieczenia dla dziecka, w zależności od towarzystwa ubezpieczeniowego, może wchodzić:

  • złamanie kości;
  • wstrząs mózgu;
  • pobyt w szpitalu;
  • zatrucie;
  • porażenie prądem;
  • trwały uszczerbek na zdrowiu.

Ubezpieczenie szkolne – na co zwracać uwagę?

Wraz z początkiem roku szkoły w trakcie zebrań z rodzicami oferują im zakup grupowego ubezpieczenia szkolnego,  Koszt takiej polisy zwykle wynosi około 40-50 złotych i choć taka opłata w skali całego roku wydaje się korzystna, nie zawsze jest dla nas opłacalna, a przede wszystkim może nie zapewnić naszemu dziecku odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa.

Przed wyborem konkretnego ubezpieczenia zawsze warto sprawdzić warunki umowy. Należy zwrócić uwagę na to, co dokładnie obejmuje ubezpieczenie oraz ile dokładnie wynosi kwota odszkodowania. Ważnym punktem jest ochrona w trakcie uprawiania sportu. Dziecko z pewnością będzie brało udział w zajęciach wychowania fizycznego lub sportowych zajęciach pozalekcyjnych. Warto więc upewnić się, że polisa obejmuje także te sytuacje. 

Szczególnie ważnym punktem każdej polisy, także ubezpieczenia szkolnego, są Ogólne Warunki Ubezpieczenia (OWU). Warto zapoznać się z nimi przed podpisaniem umowy. Dzięki temu będziemy mieć pewność, jakie zdarzenia podlegają limitom lub wyłączeniu odpowiedzialności ubezpieczyciela.